Kúpiť vibračnú plošinu – e-shop

Sprievodca výberom
vibračných plošín


Vibračná plošina  >  Účinky vibračných plošín na svaly

Účinky vibračných plošín na svaly

Ako pôsobí cvičenie na vibračných strojoch na svaly? Ktoré precvičíte najlepšie?

Vibračné plošiny fungujú na princípe stimulácie prirodzenej odpovede ľudského tela na vibrácie. Vibrácie spôsobujú sťahovanie svalov, ktoré vedie k zvýšeniu sily, k zlepšeniu fungovania obehu krvi a k celkovej pohode organizmu.

Vibračné plošiny využívajú prirodzené vlastnosti ľudského tela

Pri cvičení na vibračnej plošine sa svaly sťahujú až 20x rýchlejšie ako pri bežnom cvičení. Vďaka tomu je cvičenie oveľa rýchlejšie a účinnejšie ako na bežných strojoch.

Stačí teda cvičiť oveľa kratšiu dobu, uvádza sa 10 minút trikrát týždenne. Okrem svalov pôsobí pozitívne vibračná plošina aj v boji proti celulitíde a zlepšuje krvný obeh.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 30. 4. 2013


Odporúčame vibračné plošiny


Ďalšie novinky

Ako zo seba vytriasť sadlo a zažiariť v plavkách

Zamýšľate sa pred letnou dovolenku nad tým, ako zo seba rýchlo vytriasť sadlo, nie však dušu? Desí vás domáce posilňovne, ktoré vám pripomínajú skôr mučidlá? Tak to možno ešte nepoznáte elegantnú vibračnú plošinu.

24. 6. 2016

4 cvičebné programy pre vibračnú plošinu

Prinášame vám 4 profesionálne programy pre základné cvičenie na vibračnej plošine. Každý program obsahuje 20 preverených cvikov vrátane strečingu a regenerácie. Vyvinul ich Petr Kopřiva, fitness tréner a európsky medailista v triatlone.

29. 4. 2016

Najlepšie cviky na vibračnej plošine

Vibračná plošina ponúka účinné cvičenia postojačky, posediačky i poležiačky. Dajú sa na nej robiť tradičné kľučky, sklapovačky aj balančné cviky. K základnému precvičenie lýtok, zadku a brucha stačí vzpriamený postoj s ľahko pokrčenými kolenami.

17. 11. 2015

Váš nový miláček - VibroGym Charles!

Charles je reprezentantom ideálneho pomeru medzi cenou a kvalitou pre každého, kto si chce v pohodlí domova začať formovať postavu vibromasážnom strojom.

30. 3. 2014

všetky novinky